kuba-letenky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou na Kubu, určitě Vás budou zajímat bližší informace o leteckém spojení do této ostrovní země. Kuba patří mezi vzdálené destinace, do kterých se nelze přepravit jinak než letecky a tak se v tomto článku blíže podíváme na to, jaké jsou přibližné ceny letenek na Kubu, jak dlouhou dobu strávíte v letadle a se kterými leteckými společnostmi se na Kubu dostanete.

Ceny letenek  a doba letu na Kubu

U ceny letenek na Kubu záleží na mnoha faktorech – na termínu, ve kterém budete odlétat, na letecké společnosti, se kterou poletíte, na tom, z jakého letiště se na cestu vydáte a samozřejmě i na tom, s jakým časovým předstihem si letenky zarezervujete. Výsledná cena se tak může výrazně lišit a při včasném nákupu můžete letenky na Kubu pořídit i za opravdu nízké ceny.

Doba letu do hlavního města Kuby je i s mezipřistáním přibližně 14 hodin (pokud budete přestupovat v Paříži, Frankfurtu nebo Amsterdamu), u některých jiných spojení ale může být celková doba delší (např. u letů s mezipřistáním v Moskvě až 19 hodin).

Které letecké společnosti na Kubu létají?

Z velkých evropských metropolí léta na Kubu hned několik leteckých společností, zmínit můžeme např. Air France (z Francie), Condor (z Německa), Swiss (ze Švýcarska) nebo KLM Royal Dutch Airlines (z Nizozemska). Většinou můžete letět s tou samou společností z Prahy do daného evropského města a pak už rovnou přímým letem na Kubu.

Letiště na Kubě

Velkých mezinárodních letišť mají na Kubě hned několik, kromě letiště v Havaně se další nacházejí v oblastech Varadero, Santiago de Cuba a Holguín. Ještě před koupí letenky si ale nezapomeňte vyřídit turistickou kartu, která je povinná (u zájezdů ji může zajišťovat přímo cestovní kancelář).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup