Portugalsko je prozatím českými turisty celkem neobjevené. Jen málo osob zavítá do této jedinečné země, která je podle statistik patří mezi nejvíce přátelské. Lidé jsou zde opravdu jedineční. Zaleťte si na jih Portugalska, který je zárukou nádherného počasí a zajímavých míst. 

Sagres

Budete-li na jihu Portugalska, jistě si zajeďte na Sagres. Je to nejjihozápadnější bod Evropy, na kterém se nachází pevnost a nádherný maják. Sagres vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou připomínající scenérii konce světa. Bouřlivé vlny, pevnina v nedohlednu, vysoké útesy a divoká příroda. Stojí za to zde zůstat do západu slunce, ale pozor! Dostatečně se oblečte, i když je přes den přes třicet stupňů, večer po západu je na Sagresi pěkná zima.

Benagil

Snad největší turistickou atrakcí jižního Portugalska je jedinečná jeskyně Benagil, u které se nachází krásná pláž. Bohužel plná turistů. Doporučujeme nejdříve zajít nad jeskyni, prohlédnout si ji z vrchu a projít si okolní skaliska. Poté si můžete vybrat ze tří možností, jak se do jeskyně dostat, a to lodí, na kajaku či plavat. Plavba lodí je zbytečně předražená, na osobu stojí i 30 eur a přitom se do jeskyně ani nepodíváte. Jedinci, kteří mají alespoň základní kondičku zvládnou do jeskyně plavat. Trvá to pár minut a užívat si můžete slunečních paprsků dopadajících z oka jeskyně.

Tavira

Na jihu Portugalska stojí za návštěvu také malebná Tavira. Malebné městečko se skvělými restauracemi, úžasnou zmrzlinárnou a pravými domy s kachličkami. Zde zažijete jedinečnou atmosféru Portugalska. Do Taviry se dostanete vlakem z Fara. Blízko Taviry se nachází také vodopád Pego do Inferno, o kterém ví většinou jenom místní. Sem se již dostanete jen autem či na kole, které si můžete převézt zadarmo vlakem.

Faro

Hlavním městem Algarve, jižního regionu Portugalska, je právě Faro. Zajedete-li si na nedaleko vzdálené pláže, nebudete litovat. Naskytne se vám jedinečný pohled na širý oceán, pohodová atmosféra, možnost surfování a jedinečné západy slunce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup