portugalsko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Portugalsko je zemí, která nabízí skvělé podmínky pro koupání a odpočinek na pláži, ale díky bohaté historii si zde přijdou na své i milovníci historie a historických památek. Ty najdeme nejen v jeho hlavním městě, ale i v řadě dalších míst. Za návštěvu tak stojí nejen Lisabon, ale mnoho krásných památek je i v dalších portugalských městech. Vybrali jsme pro vás tři z nich, které byste si při návštěvě Portugalska určitě neměli nechat ujít.

Hrad Castelo de Saõ Miguel

Středověký hrad, který byl postaven v desátém století se stal jedním z národních symbolů Portugalska. Podle pověsti se tu narodil první španělský král Alfonso I. Původně tato pevnost sloužila k obranným účelům, později došlo k jejímu rozšíření. Hrad se skládá z velké čtvercové hradní věže, kolem které je osm menších věží s cimbuřím. Najdeme jej ve městě Guimarães na severozápadě Portugalska.

Klášter sv. Jeronýma

Klášter se nachází ve čtvrti Santa Maria de Belém, která je jednou z hlavních čtvrtí v Lisabonu. Byl založen v roce 1502 a je postavený v goticko-renesančním slohu. Od roku 1983 patří mezi památky Světového dědictví UNESCO a v jeho prostorách došlo k podpisu Lisabonské smlouvy. Je zde pochováno několik významných portugalských osobností, jako např. král Manuel I., král Jan III. nebo slavný mořeplavec Vasco da Gama.

Katedrála Panny Marie

Katedrála, která se začala budovat na konci jedenáctého století je zajímavá mimo jiné tím, že se v ní mísí několik stavebních slohů. Původně byla stavěna v románském slohu, později se v ní objevily i další prvky, např. barokní, renesanční nebo gotické. Katedrála se nachází ve městě Braga a její součástí je kaple, ve které je pohřbený portugalský hrabě Jindřich Burgundský (otec prvního portugalského krále Alfonsa I.) a také dvoje zlaté varhany.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup