portugalsko-lisabon
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Portugalska je Lisabon, který je zároveň také největším městem tohoto státu. Jedná se také o nejzápadněji položené hlavní město na území Evropy. Žije zde více než 600 000 obyvatel a další tři miliony lidí žijí v jeho blízkém okolí. Lisabon se administrativně dělí do čtyř hlavních obvodů a dále pak do 53 čtvrtí. Mezi partnerská města Lisabonu patří několik velkých světových velkoměst, mezi nimi např. Madrid, Záhřeb nebo Praha.

Památky v Lisabonu

Stejně jako jiné velké metropole, tak i Lisabon je plný krásných historických památek. Mezi ty nejvýznamnější patří např. Památník objevitelů, ruiny kláštera Convento do Carmo, Belémská věž nebo synagoga Shaare Tikva. Nádherné je také velké náměstí Praça do Comércio, které je přímo v centru města.

Sport v Lisabonu

V Portugalsku je nesmírně populární fotbal a v jeho hlavním městě mají svoje sídlo hned tři přední portugalské kluby – slavná Benfica Lisabon, dále pak Sporting CP a CF Os Belenenses. V Lisabonu jsou dva špičkové fotbalové stadiony (Estádio da Luz a Estádio José Alvalade), které patří k největším a nejlepším na světě. Často se v Lisabonu konají různé velké sportovní akce, v minulosti se zde konalo např. Mistrovství Evropy ve fotbale nebo Halové mistrovství světa v atletice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup