madrid..
Foto: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Španělska je Madrid, který leží ve střední části této země. Ve městě žije více než tři miliony lidí a jeho rozloha je 607 km². Madrid se nachází v nadmořské výšce 667 m.n.m. a je třetím největším městem Evropské unie, hned po Londýnu a Berlínu.

Madrid a jeho nejzajímavější památky

Součástí hlavního města Španělska je také mnoho krásných památek, které určitě stojí za návštěvu. Protože je Madrid sídlem královské rodiny, nachází se v něm královský palác Palacio Real. Ten je zároveň největším v západní Evropě. Pro milovníky umění je pak téměř povinností navštívit slavnou galerii Museo del Prado, ve které jsou vystavena díla mnohých významných evropských umělců. Velmi krásné je historické centrum Madridu, kde zaujme především náměstí Plaza Mayor.

Město plné sportu

Madrid je pro mnoho lidí také významným sportovním centrem. Sídlí zde hned čtyři velké fotbalové kluby, z nichž nejznámější je slavný Real Madrid. Kromě Realu zde působí také Atlético Madrid, Getafe CF a Rayo Vallecano.

Počasí v Madridu

Díky svojí výhodné poloze uprostřed Pyrenejského poloostrova ovlivňuje zdejší počasí středomořské kontinentální klima. V Madridu jsou tak velmi příjemná horká léta s vysokými teplotami, na druhou stranu jsou zde poměrně chladné zimy, kdy se občas vyskytuje i sníh.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup