dalnice-spain
Foto: www.freedigitalphotos.net

Pojedete -li do Španělska autem, měli bychom se před cestou důkladně seznámit s tím, jaké jsou v této zemi dopravní předpisy, maximální povolená rychlost a na co je třeba dát si pozor. Některá pravidla zde mají stejná nebo podobná jako u nás v Česku, ve spoustě věcí se ale španělské zákony liší. Nesmíme také zapomenout vzít si s sebou dostatek peněz na dálniční poplatky a případně jiné cestovní výdaje.

Maximální povolená rychlost

První důležitou informací je to, že na dálnici se smí ve Španělsku jet maximální rychlostí 120 km za hodinu. Ve městě a mimo město jsou limity stejné jako v Česku, tedy 50, resp. 90 km/h. Záleží ale vždy na konkrétním místě, v některých oblastech je max. povolená rychlost jen 30 km/h, takže je vždy třeba pozorně sledovat dopravní značení.

Dálniční poplatky ve Španělsku

Ve Španělsku funguje systém mýtných bran – řidiči tak platí podle ujeté vzdálenosti. Tyto poplatky se však netýkají všech úseků, ale pouze kvalitních silnic a dálnic. Zpoplatněny jsou ale i některé tunely. Pokud jde o cenu, tak tady je třeba upozornit na to, že ve Španělsku jsou dálniční poplatky poměrně hodně vysoké a patří k těm nejdražším v Evropě.

Dopravní předpisy ve Španělsku

Pokud porušíte některý z dopravních předpisů, musíte zaplatit pokutu rovnou na místě. Proto je třeba si dát pozor na některá základní pravidla – např. to, že za jízdy musíte být připoutaní, musíte mít u sebe platný řidičský průkaz a doklad o pojištění auta, telefonovat za jízdy pouze s handsfree atd. Nezapomeňte ani na reflexní vestu – v případě, že se budete pohybovat mimo auto na silnici, musíte ji mít na sobě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup