recko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Řecko je zemí s velmi bohatou historií a tak patří mezi státy, které jsou plné krásných historických a kulturních památek. Ty se nacházejí jednak v řeckém hlavním městě Aténách, ale také na spoustě dalších míst této země. Jaké řecké pamětihodnosti patří k těm nejvýznamnějším a která řecká místa stojí za návštěvu? Vybrali jsme pro Vás čtyři nejslavnější místa, která byste si při Vaší návštěvě Řecka rozhodně neměli nechat ujít, pokud jste fanoušky historie.

Parthenon

Nejznámější řecká památka, která patří mezi nejvíce navštěvovaná místa v Athénách. Parthenon byl v antickém období hlavním chrámem a byl zasvěcen bohyni Athéně. Jeho stavba probíhala v letech 447 až 438 n.l. a najdeme jej v jižní části aténské Akropole.

Olympeion

Další významnou památkou je chrám Olympeion, jenž se také nachází v hlavním městě Řecka Aténách. Jedná se o největší dochovaný chrám na území Řecka, který ve své době zabíral rozlohu 96 x 40 m. Původně bylo jeho součástí 104 vysokých korintských sloupů, ale zůstalo jich už jen patnáct..

Delfy

Slavné antické město, ležící na úpatí hory Parnas. V minulosti se jednalo o jedno z nejvýznamnějších míst v antickém Řecku, dnes jde o oblíbený cíl turistů z celého světa. O jejich významu svědčí také zápis do seznamu světového dědictví UNESCO.

Olympie

Pro fanoušky sportu patří mezi nejzajímavější místa v Řecku Olympie, ve které se pravidelně konaly antické olympijské hry. Olympii najdeme na západním pobřeží Peloponéského poloostrova a milovníci historie si zde mohou prohlédnout celou řadu archeologických památek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup