recko-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Největším městem Řecka je – podobně jako u většiny ostatních zemí – jeho metropole Athény. Na druhém místě je Soluň, dále pak Patras, Pireus a Heraklion. Čím jsou největší řecká města zajímavá a jaká místa v nich stojí za návštěvu? Na následujících řádcích jsme pro vás vybrali základní informace o těchto řeckých městech.

Soluň

Druhé největší město Řecka a zároveň také metropole oblasti řecké Makedonie. V Soluni žije (dohromady i s jejími předměstími) více než milion obyvatel. Město se nachází v severní části Řecka u pobřeží a jeho součástí je i velký přístav a mezinárodní letiště. Kromě krásných památek jsou zde i velmi pěkné moderní stavby (např. televizní věž nebo vědecké centrum) a za návštěvu stojí i místní trhy, kde si můžeme nakoupit různé řecké speciality.

Pireus

Pireus leží kousek od řeckého hlavního města a je tak součástí aténské aglomerace. Zároveň je to také největší řecký přístav s velmi bohatou historií. Město je také známé všem fanouškům fotbalu – místní klub Olympiakos Pireus je nejúspěšnějším fotbalovým celkem v dějinách Řecka.

Patras

Další velké řecké město, které u nás sice není tolik známé, ale je to aktuálně třetí největší město v Řecku. Patras se nachází v západní části Řecka a pravidelně každý rok se zde koná velký karneval, který patří mezi největší v Evropě.

Heraklion

Hlavní město ostrova Kréta a jeden z nejdůležitějších řeckých přístavů. V blízkosti města je velké mezinárodní letiště. Kromě názvu Heraklion se často používá také Iraklio.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup