atheny
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Hlavní městem Řecka jsou Athény, které leží na poloostrově Attika. Žije v nich více než 700 000 obyvatel a spolu s okolními městy tvoří velkou aglomeraci, ve které bydlí přes 4 miliony lidí. Město je slavné mimo jiné i díky olympijským hrám – konala se zde historicky první olympiáda v roce 1896 a podruhé Athény olympijské hry hostily roku 2004. Dnes jsou Athény jedním z nejkrásnějších evropských měst a tak pokud se chystáte na dovolenou do Řecka, určitě nevynechte návštěvu této kouzelné metropole.

Historické památky v Athénách

Athény jsou mimořádně atraktivním místem pro všechny milovníky památek. Ve městě najdeme např. památky z doby starého Řecka, byzantské svatyně, stavby z období římského impéria a mnoho dalších významných staveb. Athény jsou také městem divadel – těch je zde 140. Mezi nejvýznamnější athénské památky patří Akropolis, Olympeion, Hadriánův oblouk nebo starověká Athénská agora.

Dopravní síť v Athénách

Athény jsou velmi rušné město a je zde velmi rozšířená hromadná doprava. Svézt se tu můžeme autobusy, tramvajemi, trolejbusy i metrem. Kromě nich mají Athény také vlastní přístav a velké mezinárodní letiště.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup