turecko-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Turecko patří mezi nejkrásnější země a je jedním z nejčastějších cílů turistů z celého světa. Svoji letní dovolenou zde tráví i spousta Čechů, kteří si tuto zemi oblíbili a to nejen díky krásným plážím, čistému moři a zajímavým památkám. Turecko má ve své nabídce spousta cestovních kanceláří a tato země patří k těm nejdostupnějším. Které prázdninové destinace patří v Turecku k těm nejvíce oblíbeným a kam stojí za to vyrazit na prázdniny nebo na dovolenou?

Antalya

Antalya patří mezi nejčastější turistické destinace nejen v rámci Turecka, ale i v rámci celého světa. Leží na pobřeží Středozemního moře a je součástí Turecké riviéry. Kromě nádherných pláží a skvělých podmínek pro dovolenou u moře je ve městě také spousta historických památek. Pokud chcete jet na dovolenou do Turecka, Antalya patří mezi ideální lokality.

Alanya

Další krásné přímořské letovisko, ležící na pobřeží Středozemního moře. Je podstatně menší než Antalya, ale i tak nabízí skvělé podmínky pro dovolenou u moře. Jsou zde dvě velké pláže a panuje zde velmi příjemné a teplé počasí, ideální na koupání.

Egejská riviéra

Tato oblast se nachází v jihozápadní části Turecka a přestože není tak oblíbená jako Turecká riviéra, jsou tu ideální podmínky na letní dovolenou u moře. Mezi nejčastější cíle turistů patří např. Marmaris, Bodrum, Fethiye nebo Kusadasi. Vedle krásných pláží a mnoha památek je na Egejské riviéře také nádherná příroda a tak je místo vhodné i pro různé výlety.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup