turecko-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Turecko je velmi rozlehlou zemí, jež patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Kromě přímořských letovisek je v Turecku také celá řada krásných měst, do kterých můžeme vyrazit třeba za nákupy nebo obdivovat jejich historické památky a další stavby. Na následujících řádcích si řekneme něco bližšího o pěti největších tureckých městech – čím jsou zajímavá a která místa v nich stojí za návštěvu.

Istanbul

Největší město Turecka, u kterého je zajímavé to, že leží na dvou světadílech (jak v Evropě, tak v Asii). Žije v něm více než 13 milionů obyvatel a nachází se zde spousta krásných památek. Jako jiná velká města, tak i Istanbul má hustou síť městské hromadné dopravy, která zahrnuje autobusy, tramvaje i metro.

Ankara

Druhé největší turecké město, které je zároveň i hlavním městem této země. Ankara je moderní metropolí, která prošla za posledních sto let velkým vývojem a stalo se z ní významné velkoměsto.

Izmir

Město ležící v západní části Turecka u pobřeží Egejského moře. V Izmiru žijí přibližně čtyři miliony lidí a patří mezi nejstarší středomořská města. Najdeme zde jak moderní stavby, tak spoustu historických památek.

Bursa

Také Bursu najdeme na západě Turecka a žije tu více než 1 400 000 obyvatel. Bursa nepatří mezi turisty vyhledávané lokality, zato je významným průmyslovým centrem – sídlí zde továrny automobilových společností Fiat a Renault nebo továrna firmy Bosch.

Adana

Adana leží na jihu Turecka a patří mezi pět největších měst této země. Ze zajímavých staveb stojí za zmínku např. největší turecká mešita, byzantský kamenný most nebo dvě univerzity. Od roku 2010 zde funguje i linka metra.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup