Pravdou je, že mnoho z nás netuší, kde přesně leží Ekvádor, i když často nakupujeme právě plodiny z Ekvádoru v supermarketech. Ekvádor leží v Jižní Americe, na rovníku a jeho břehy jsou omývány Tichým oceánem. Jeho sousedy jsou Peru a Kolumbie. Co je však na Ekvádoru tak zajímavého?

3 v jednom

O Ekvádoru se hovoří jako o „zemí tří světů“, jelikož nabízí rozmanité poznání. V Ekvádoru totiž nečekejte jen krásné pláže a ostrůvky, ale také vulkány a andské hory, též dobrodružství při procházení amazonského pralesa. Ekvádor není příliš velkou zemí, ale čeká zde na vás mnoho zajímavých míst a poznání jedinečné kultury. A co více, k Ekvádoru náleží také Galapágy.

Za teplem

Ekvádor vám nabízí teplé podnebí, jelikož leží právě na rovníky. Díky rozmanitosti si zde užijí milovníci relaxace, kteří si mohou užívat slunečních paprsků, pláže a oceánů, ale také dobrodružné povahy, které se mohou pustit do horského výšlapu či prozkoumat amazonský prales. Krásné bílé pláže naleznete v přírodním parku Los Frailes, kde můžete také šnorchlovat u korálových útesů či si vyjet lodí na některý z menších ostrůvků. Zahlédnout zde můžete také velryby. Výšlap na andské velehory není takovým problémem, jak se může na první přečtení zdát. Jelikož Ekvádor leží na rovníku, můžete se i ve výšce 4000 m. n. m. pohybovat třeba jen v bundě a třeba i bez horolezeckých zkušeností.

Cesta do Ekvádoru

Z České republiky se do Ekvádoru dostanete letecky většinou s přestupem v Nizozemí. Cena zpáteční letenky se pohybuje od 20 000-25 000. Jedná se o investici, která se vám opravdu vyplatí, zvláště pokud se rozhodnete procestovat i další země Jižní Ameriky. Ideální čas, kdy navštívit Ekvádor je od května do října, kdy zde nejméně prší, ale je již méně slunečních dní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup