Spojené státy americké zabírají opravdu rozsáhlou plochu a míst, která zde můžete navštívit je nespočet. Některé z nich jsou opravdu jedinečnými a jinde na světě je jednoduše neuvidíte. Jakých 5 míst jednoduše nesmíte při návštěvě USA vynechat?

Niagarské vodopády

Tyto vodopády patří mezi nejmohutnější na světě a pohled na ně je neskutečným zážitkem. Najdete je u hranic s Kanadou. Niagarské vodopády v sobě zahrnují tři sousedící vodopády, které vytékají z Eritrejského jezera. Přitom jeden vodopád leží ještě na kanadském území, dva ostatní již v USA. Největším z nich je vodopád Horseshoe Falls, který padá z výšky 52 metrů.

Grand Canyon

Další místo, které nesmíte vynechat, je Grand Canyon, nejdelší kaňon na světě. Řeka Colorado se zde postarala o tuto jedinečnou přírodní nádheru, kterou připravovala po milióny let. Dnes se můžete kochat 446 kilometrů dlouhým kaňonem. Místo, kde kaňon dosahuje největší hloubky je 1 600 metrů hluboké.

Fly Geyser

Už méně známý přírodní úkaz, který má však podobně dech beroucí efekt jako Grand Canyon. Pokud už budete v USA a budete mít dostatek času a financí na cestování, určitě navštivte i toto místo. Na rozdíl od jiných gejzírů tento netryská frekventovaně, ale nepřetržitě. Opravdu. Jedná se o jedinečné přírodní úkazy se zajímavým vzhledem. Gejzír je tvořen třemi vrcholky, které jsou zajímavě zbarvené od termofilních řas. V okolí jsou také jezírka s horkou vodou.

Horseshoe Bend

Česky také Podkova nabízí krásnou podívanou na vodní podkovu a okolní krajinu. Oblouk řeky Colorado najdete u města Page a leží blízko u Grand Canyonu. Nezapomeňte se zastavit ani na tomto místě, které nabízí jedinečný pohled.

Bryce Canyon

Chcete-li vidět nádherné pískovcové a vápencové skály zajímavých velikostí a barev, zastavte se v Utahu. Zde v Národním parku Bryce Canyon uvidíte jedinečné panorama těchto skalisek. Tyto formace se začaly vytvářet už před 110 miliony let, kdy v kaňonu byla řeka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup