doprava-spain
Foto: www.freedigitalphotos.net

Pokud se rozhodneme svoji dovolenou strávit ve Španělsku, máme hned několik možností, jak se do této země na Pyrenejském poloostrově dostat. Do Španělska se můžeme dostat letadlem, autem, autobusem, ale třeba i vlakem. Záleží na nás, jaký způsob dopravy zvolíme a jestli se rozhodneme spíše šetřit peníze nebo vybrat tu nejpohodlnější možnost.  Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody těchto variant a jak dlouho jednotlivé formy dopravy trvají?

Cesta do Španělska letadlem

Jestliže je pro nás na prvním místě pohodlí a chceme, aby naše cesta do Španělska netrvala příliš dlouho, jednoznačně nejlepší volbou je letecké spojení. Letadlem se do Španělska dostaneme nejrychleji ze všech dopravních prostředků a využít můžeme přímého spojení, které u nás nabízí hned několik leteckých společností. Samotná délka letu se pak pohybuje kolem 2 a půl hodiny.

Cesta do Španělska autem

Pokud máte vlastní auto a preferujete tento způsob dopravy, je i cesta autem do Španělska vhodnou alternativou. Oproti leteckému spojení je to ale mnohem pomalejší možnost – cesta vám zabere minimálně 20 hodin, do vzdálenějších oblastí země i delší dobu. Vzhledem k tomu, že vzdálenost mezi Prahou a španělskými městy je kolem 2000 km, je cesta autem vhodná spíše pro opravdu zkušené řidiče, kteří mají spolehlivé auto v dobrém stavu.

Cesta do Španělska autobusem

Třetí možností, jak se do Španělska dostat je cesta autobusem. Ta není příliš pohodlná a zabere přibližně 24 hodin. Vzhledem k tomu, že dnes už se dají některé letenky pořídit za nižší cenu než autobusové jízdenky, je tento způsob dopravy vhodný spíše pro ty, kteří se bojí létat.

Cesta do Španělska vlakem

Poslední a jednoznačně nejméně obvyklou formou dopravy do této země je cesta vlakem. Tuto možnost využijí asi jen zarytí fanoušci vlakové dopravy – trasa je totiž poměrně zdlouhavá a navíc z Česka neexistuje přímé vlakové spojení. Během celé cesty je nutné několikrát přestupovat, takže pro běžného člověka tento způsob dopravy moc vhodný není.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup