V Evropě se nachází mnoho jedinečných nádherných míst, některá z nich jsou velmi známá, o jiných se prozatím moc nemluví. Podívejte se s námi v dnešním článku na opravdu jedinečná místa, která můžete v Evropě navštívit.

Tunel lásky

Pokud se vám někdy poštěstí navštívit Ukrajinu, neměli byste opomenout jízdu vlakem v Tunelu lásky. Kousek od městečka Klevan totiž narazíte na opravdu jedinečnou hříčku přírody. Téměř 3 kilometry trasy staré železnice je lemováno starými stromy. Ty nestojí jen tak rovně, ale proplétají se v korunách a vytváří unikátní klenbu, která vytváří tunel. Tunelem se můžete procházet a pořídit zde nejednu krásnou fotku. Podle legendy se také přání, která vyslovíte v Tunelu lásky stanou skutečností.

Strhující Manarola

Plánujete-li dovolenou na severu Itálie, určitě byste neměli opomenout návštěvu jedinečného městečka Manarola. Opravdu unikátní městečko, které stojí na skále a z jehož budov je jedinečný výhled. Nachází se přibližně 100 kilometrů od Janova. Nejenže město stojí na vyčnívající skále, ale jedinečné je i díky fasádám místních budov. Ty vás okouzlí pestrobarevnými barvami. Pořídíte zde opravdu jedinečné fotografie.

La Sagrada Familia

Nutné je vzpomenout i architektonické skvosty Evropy. O Eiffelovce, šikmé věži v Pise či Birminghanském paláci každý slyšel, ale na Španělko se často zapomíná. Přitom právě zde najdete jedinečné architektonické skvosty. Mezi ně patří i La Sagrada Familia, která dosahuje neuvěřitelné výšky 172 metrů a je dílem katalánského architekta Antonia Gaudího. Tento chrám za návštěvu opravdu stojí. Uchvátí vás na první pohled.

Útes Trolltunga

Trolltunga, také Trollí jazyk, je opravdu jedinečným přírodním úkazem nacházejícím se v Norsku. Právě zde vás čeká dávka adrenalinu, ale také krásný výhled do okolí. Dopřát si výhled z Trolltungy je však jen pro opravdové odvážlivce, kteří se nebojí výšek a nemají strach, že se s nimi skalnatá plošina jen tak utrhne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup