Sardinie je italským ostrovem, kterému se díky jeho krásným plážím a dokonale čistému moři přezdívá jako „Karibik Středomoří“. Sardinie však nabízí mnohem více než jen krásné pobřeží. 

Moře x vnitrozemí

Na Sardinii si přijdou na své milovníci dokonalých pláží. Sardinie se může pyšnit nejčistším mořem v celé Itálii a vodou, která je průzračná a s dokonale tyrkysovým odstínem, nechybí ani dokonale bílý písek. Díky členitosti pobřeží zde objevíte řadu romantických pláží. Ve vnitrozemí se setkáte s trochu odlišným způsobem života. Vnitrozemí je hornaté a není místa, kde byste nenarazili na ovčí stáda. Zde je život o něco drsnější. Právě zde můžete ochutnat domácí ovčí sýry s jedinečnou chutí.

Památky

Užívat si na Sardinii však můžete nejen pláží a hor, ale také historie. Vidět zde můžete památky staré až 4000 let. Na ostrově totiž žila tajuplná kultura Nuraghů, kteří na ostrově stavěli zajímavé kamenné stavby ve tvaru komolých kužely, které se nazývají nuraghy. Na základě nich byla daná kultura pojmenována. Ty nejstarší z nich pochází z doby kolem 1800 př. n. l. Tyto stavby můžete spatřit po celé Sardinii.

Gastronomie

Sardinie je také skvělou volbou pro všechny, kteří rádi poznávají tradiční gastronomii dané země. Ta sardinská je opravdu úžasná. Sardinie nabízí domácí ovčí sýr pecorino romano či pecorino sardo, vychutnat si však můžete místní víno či mnoho mořských specialit. Za ochutnání jistě stojí místní křupavý chléb panne carasau či pečené selátko su porceddu. Ochutnat musíte také těstoviny, které se připravují s omáčkou z mořských ježků. Vše zapijte sklenkou kvalitního vína, které je ceněné po celém světě. Mezi nejznámější červené víno patří Cannonau či Monica a bílým vínům vévodí svěží Vermentino, Nuragus či Semidano.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup