O Toskánsku jste již pravděpodobně slyšeli. Je to kraj ve střední Itálii, který vás dostane svou atmosférou, přírodními scenériemi a skvělým vínem. Ideální pro podzimní dovolenou strávenou v obklopení přírody se sklenkou vína v ruce. Naplánujte si podzimní dovolenou do Toskánska. 

Toskánsko

Toskánsko je krajem proslaveným především vínem, ale také krásami zdejších měst a venkovských sídel. Dalo by se označit za kraj harmonie, krásy a pohody. Okouzlí vás i zdejší kulturní památky a města, ze kterých dýchá jejich historie. Města často obklopují etruské hradby a nechybí ani krásné paláce, které jsou důkazem bohatosti tohoto kraje v historii. Co vše byste měli v Toskánsku vidět a navštívit?

Florencie

Hlavní město Toskánska a kolébka renesance, to je Florencie. Jedná se o jedinečné město s úžasnými památkami. Do historického centra vás dovede most Ponte Vecchio a objevíte zde náměstí Piazza del Duomo, kterému vévodí dóm Santa Maria del Fiore, viditelný již z dálky. Monumentální stavba dotváří atmosféru celého města. Bez ní by nebyla Florencie tou pravou.

Pisa

Zapomenout byste neměli ani na návštěvu unikátní Šikmé věže v Pise, která se nachází asi 1 hodinu a 20 minut jízdy autem od Florencie.

Siena

Mezi nejkrásnější toskánská města patří Siena. Uvnitř města se nachází náměstí Piazza del Campo s nádherným gotickým palácem Palazzo Publico. I zde nasajete tu pravou toskánskou atmosféru.

Dokonalá dovolená

Ideální je hledat ubytování v některém ze starých kamenných domů, což často nebývá problém, ideálně s bazénem. Užívat si tak můžete odpolední plavání a večery se sklenkou kvalitního vína v ruce. Toskánsko si zamilujete hned po prvním pobytu a budete se sem rádi vracet zpět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup