Litva náleží k pobaltským státům.Dostat se do této krásné země můžete letecky (cena letenky činí kolem 5000 Kč) či si sem zajet autem. Litva sousedí s Polskem, Běloruskem a Lotyšskem. Že nevíte, co na vás v této zemi čeká? Dozvíte se to v dnešním článku. 

Základní informace

Litvu můžete navštívit letecky, cesta autem vám z Prahy bude trvat kolem 12 hodin. Do Litvy můžete cestovat na občanku a ideálním obdobím, kdy tuto zemi navštívit, je rozmezí mezi květnem a září. Právě v tomto období zde zažijete pohodovou letní dovolenou.

Trakai

Pokud budete v Litvě, neměli byste vynechat návštěvu pohádkového hradu a historického muzea Trakai. Hrad se nachází na klidném ostrově, který je lávkou spojen s litevským muzeem kultury. Trakai bylo hlavním městem Litvy, a právě zde se nachází ostrovní hrad. Zde si užijete příjemné atmosféry a jedinečné vyhlídky na okolní jezera.

Zajímavý Křížový vrch

Za návštěvu jistě stojí i trochu morbidní Hora křížů. Křesťanské poutní místo a symbol míru, na kterém nechybí 100 000 křížů. Křížový vrch stojí u severolitevského Šiauliai. Pokud tedy chcete vidět opravdu zajímavou ukázku poutního místa, zajeďte si právě sem.

Gediminasův hrad

Další památkou, kterou byste v Litvě neměli vynechat, je Gediminasův hrad. Nyní se jedná o třípatrovou cihlovou věž z 15. století, která byla původně součástí hradu. Zde se dozvíte také více o historii samotné Litvy.

Něco na zub

Ochutnejte v Litvě také zdejší tradiční místní pokrmy. Mezi tradiční jídla patří bramborové knedlíky, tzv. cepelinai, které jsou plněné mletým masem a polité sádlem. Za ochutnávku stojí i šaltibarščiau, studená polévka z červené řepy či bramboráky, které se podávají se smetanou a rybím masem. V Litvě si také pochutnáte na dobrém pivu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup