Jste příznivcem adrenalinových sportů? Rádi byste vyzkoušeli surfování na vlnách? Pokud není vás finanční rozpočet příliš velký, abyste letěli do Indonésie či na Hawaii, zaleťte si za surfováním do Portugalska. Jelikož břehy Portugalska omývá oceán a fouká zde často silný vítr, o vlny tu nouze opravdu není. 

Surfování v Portugalsku

Surfovat se dá samozřejmě na více místech po celém Portugalsku, kousek od Lisabonu, dole na jihu či na západním pobřeží. Na své si zde přijdou surfaři začátečníci, ale také pokročilí. V Portugalsku si na své přijdou surfaři i milovníci odpočinku. Pokud vyrazíte s partnerem či partnerkou, která příliš surfování neholduje, může na plážích odpočívat, koupat se či vyrazit na výlet na kole.

Surfařské školy

Pokud patříte mezi surfaře začátečníky, jsou pro vás ideální surfařské školy, kterých je v Portugalsku opravdu mnoho. Pokud zavítáte na jih Portugalska, blízko Fara, zde naleznete dvě surfařské školy. Většinou vám nabídnou veškeré vybavení (surf, vosk, neopren) a vy si nemusíte na těch pár dní nic pořizovat. Cena surfařské lekce, která většinou trvá 2 hodiny, vyjde v přepočtu asi kolem 200 Kč, což je opravdu skvělá cena. Předplatit si můžete většinou permanentku, která obsahuje více lekcí za lepší cenu či vždy zaplatit jednorázově za jednu lekci. Opravdu se nebojte zkusit surfování, zvláště s instruktorem. V surfařské škole totiž nejdříve začínáte na pláží, učíte se, jak pádlovat, jak se na surfu zvedat, až poté se vrhnete vstříc do oceánu.

Brzy se do surfování zamilujete

Ano, opravdu, zvláště pokud máte rádi sporty jako je lyžování, snowboardování, surfování si brzy oblíbíte, jelikož při surfování také využíváte síly přírody pro sportovní vyžití, ale přírodou jste také stále obklopeni. Je to dokonalá souhra zábavy, sportu a užívání si oceánu. Surfařské začátky mohou být náročné, zvláště pokud vyrazíte na surf v zimním období, kdy jsou však lepší vlny. Surfování při západu slunce, to je zážitek, na který jen tak nezapomenete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup