portugalsko-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Chceme -li jet na svoji dovolenou do Portugalska, máme na výběr  z celé řady atraktivních destinací, které jsou ideální pro naši dovolenou, ať už jedeme sami, ve dvou nebo třeba s celou rodinou. Kromě hlavního města Lisabonu patří mezi nejoblíbenější místa především souostroví Madeira, Azorské ostrovy nebo Algarve. Na následujících řádcích si o těchto místech řekneme něco bližšího.

Madeira

Portugalské souostroví a jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Madeira má nejen nádherné pláže a skvělé podmínky pro koupání v moři, ale zaujme také krásnou přírodou. Tvoří ji několik ostrovů, ale obydlené jsou pouze dva – Madeira a Porto Santo. Celé souostroví se nachází v Atlantském oceánu a od roku 1976 se jedná o autonomní oblast.

Azorské ostrovy

Stejně jako u Madeiry, i v případě Azorů se jedná o souostroví, ležící v Atlantském oceánu, které je zároveň autonomní oblastí. Zajímavý je jejich vznik – Azorské ostrovy vznikly na základě sopečné činnosti a tvoří je celkem devět obydlených ostrovů (největší z nich se jmenuje São Miguel). Díky nádherné krajině, pěkné přírodě a příjemným teplotám jsou Azory vyhledávaným místem na dovolenou u turistů z celého světa.

Algarve

Algarve leží na úplném jihu Portugalska a díky svojí poloze a krásnému počasí patří k nejoblíbenějším místům, kde tráví dovolenou lidé z celého světa. Kromě ideálních podmínek ke koupání jsou zde i skvělé podmínky pro různé druhy sportů – např. příznivci golfu zde najdou spoustu hřišť, na kterých si mohou svůj oblíbený sport zahrát. Region Algarve je tvořen šestnácti obcemi a jeho hlavním městem je Faro, kde je mimo jiné i mezinárodní letiště.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup