portugalsko-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Pokud jde o počasí, tak to můžeme Portugalcům jen závidět. Tato země na Pyrenejském poloostrově patří k těm místům, kde panují jedny z nejlepších podmínek na světě a i proto je Portugalsko jedním z nejoblíbenějších cílů turistů z celé planety. V západní a severní části země panuje mírné oceánské podnebí, v jižní části Portugalska je pak podnebí středomořské subtropické. Jaké počasí je během roku v hlavním městě Portugalska a jak jsou na tom oblíbená souostroví Madeira a Azory?

Počasí v Lisabonu

Metropole Portugalska má díky své výhodné poloze nádherné počasí a po většinu roku je zde slunečno. Příjemné letní teploty jsou tu nejen v období letních prázdnin, ale i v květnu, červnu, září nebo říjnu. Zimy jsou chladnější, ale žádný velký mráz zde nebývá, sníh se v Lisabonu téměř nikdy nevyskytuje.

Počasí na souostroví Madeira

Madeira patří mezi místa s ideálním počasím. Podnebí je zde velmi příznivé a to především na jižním pobřeží. Příjemná je také teplota vody, která ani během zimních měsíců neklesá pod 18 stupňů.

Počasí na souostroví Azory

Azorské ostrovy leží v subtropickém podnebném pásu a tak jsou tu ideální podmínky na dovolenou u moře. Nejlepší počasí je tu v červenci a srpnu, kdy je na Azorech nejméně srážek, v ostatních obdobích se počasí často mění a střídá se slunečné počasí s deštivým.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup