turecko-ankara
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Turecka je Ankara, která leží ve střední části této země. Žije zde kolem 4,5 milionu obyvatel a rozlohou se jedná o druhé největší město Turecka (hned po Istanbulu). Město bylo založeno už v 8.století př.n.l., ale hlavním městem Turecka se stalo teprve v roce 1923. Na rozdíl od přímořských letovisek nepatří Ankara mezi oblíbená místa turistů, více navštěvovaný je např. Istanbul nebo přímořská letoviska. I v Ankaře jsou ale místa, která stojí za návštěvu. Které památky v tomto městě patří k těm nejzajímavějším a jaké panuje v Ankaře během roku počasí?

Památky v Ankaře

Ankara je spíše moderní město, ale i přesto se zde najdou nějaké památky. Mezi ty nejznámější patří mauzoleum Anitkabir, ve kterém je pochován zakladatel Turecka Mustafa Kemal Atatürk. Další významnou historickou památkou je pevnost ze šestnáctého století nebo ankarský hrad. Oblíbené je mezi turisty také etnografické muzeum nebo technické muzeum Rahmi Koc.

Počasí v Ankaře

Počasí je v hlavním městě Turecka ovlivněno kontinentálním klimatem, takže jsou zde velmi teplá a suchá léta, naopak zimy jsou tady chladné a často i sněží. Jsou zde tedy podobné teploty jako u nás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup