turecko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Pro většinu lidí je Turecko především zemí, kam jezdí za mořem a za sluníčkem. Kromě toho, že Turecko nabízí ideální podmínky pro koupání a pro dovolenou moře, je ale také zemí plnou krásných historických památek. Turecko patří mezi země s velmi bohatou a zajímavou historií a tak zaujme i ty, kteří se zajímají o pamětihodnosti a historické stavby. Které památky patří v Turecku k těm nejvyhledávanějším?

Památky v Istanbulu

Největší město Turecka patří k nejkrásnějším městům na světě a zejména pro ty, co se zajímají o památky se jedná o mimořádně atraktivní místo. Mezi památky, které byste při návštěvě Istanbulu určitě neměli vynechat, patří např. muzeum Hagia Sofia, Modrá mešita, Taksimské náměstí, Galatská věž nebo Palác Topkapi.

Efez

Efez patřil mezi největší města starověkého Řecka a jeho ruiny v současné době patří mezi největší archeologická naleziště na světě. Zříceniny Efesu se nacházejí cca 75 km od města Izmir a jejich součástí je např. stadion, kostel, divadlo nebo několik chrámů.

Trója

Starověké město, známé hlavně ze slavného eposu řeckého básníka Homéra. Nachází se v regionu Marmara a bylo zde nalezeno množství archeologických vykopávek. V roce 1998 bylo naleziště zařazeno mezi chráněné památky UNESCO.

Kappadokie

Kappadokii najdeme v Turecku v oblasti centrální Anatolie a jedná se o jedno z nejatraktivnějších míst pro turisty. Přivádí je sem nádherná příroda s velkými skalními městy, kaňony, malovanými kostelíky nebo národními parky. Oblast je oblíbená i u filmařů, pro které je skvělou kulisou pro natáčení některých filmů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup