Jáva je 13. největším ostrovem světa a najdete jej v Indonésii. Ostrov vulkanického původu, který skýtá nádhernou přírodu, bohaté kulturní dědictví a místa, která vám svou atmosférou jednoduše vezmou dech. Na Jávě potkáte činné sopky, rýžová a čajová pole, ochutnáte cibetkovou kávu, budete obklopeni vůní hřebíčku a poznávat budete místa, o kterých se vám ani nezdálo. 

Nejlidnatější ostrov

Jáva je nejlidnatějším ostrovem světa, to však neznamená, že byste se zde prodírali davy turistů a osob, které zde žijí. Jakarta je ostrovem, o kterým byste to řekli a překvapí vás stále nádhernou přírodou, liduprázdnou krajinou a bohatým, velmi zachovalým, kulturním dědictvím.

Hlavní město Indonésie

Na Jávě najdete hlavní město Indonésie, Jakartu. Do té se nejčastěji přilétá a z ní můžete cestovat dále. Jakarta je rušná, přelidněná a plná mrakodrapů. Zde se příliš nezdržujte. Za návštěvu však stojí starý přístav Sunda Kelap a ochutnat byste měli i místní kuchyni, například omáčku Gado Gado.

Borobudur

Nejedná se o žádné zaklínadlo, ale o největší stavbu jižní polokoule a největší buddhistický chrám světa. Ten byl vystavěn mezi 8.-9. stoletím, v historii zasypán a znovu objeven až v 19. století. Jedná se o dechberoucí místo s krásným výhledem na činnou sopku Merapi.

Prambanan

Největší hinduistický chrámový komplex v celé Indonésii, to je Prambanan. Pochází z 9. století a obsahuje 16 velkých a 224 malých svatyň zasvěceným bohům. Dopřát si zde můžete vynikající jídlo, příjemné ubytování a tradiční tanec Ramayana.

Činná sopka

Gunung Merapi, Ohňová Hora, je stále činnou sopkou. I na ní si můžete vyšlápnout. Najděte si ubytování pod sopkou a vulkanologa, který vás na sopku dostane. Vychází se většinou v půl čtvrté ráno, dostanete veškeré instrukce a vyrazíte na výšlap. Zde zažijete opravdu jedinečné výhledy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup