Indonésii si většinou všichni spojí s Bali, které se stalo velmi populární a hojně navštěvované. Indonésie je však státem, který tvoří 17 508 ostrovů, Indonésie tedy není jen Bali. Hlavním městem Indonésie je Jakarta a je čtvrtým nejlidnatějším státem světa. Tušili jste to?

Vyhněte se turistům

Indonésie čítá mnoho ostrovů a dává vám šanci najít ostrovy s opuštěnými plážemi, krásnou přírodou a tropickými pralesy. Největšími ostrovy Indonésie jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan, Nová Guinea a Sulawesi. Navštívit zde můžete i nejvyšší horu této země, která se pyšní 4884 metry a nazývá se Puncak Jaya, rozkládá se na ostrově Nová Guinea. Užívat si v Indonésii můžete nejen krásných pláží a surfování, ale i nádherných jezer. to největší má rozlohu 1145 km čtverečních. Jelikož Indonésie je také matkou sopek, kterých je zde 150 aktivních. Není se čemu divit, že zde dochází k častým zemětřesením. Čekejte zde tropické klima s obdobími sucha a monzunů.

Indonéská kuchyně

A na čem si v Indonésii můžete pochutnat? I když se regionálně indonéská kuchyně velmi liší, je v principu založena na mixu čínských, evropských, indických a středovýchodních postupech. V indonéské kuchyni nechybí rýže servírovaná s masem a zeleninou, důležitou složku hraje koření, kokosové mléko, ryby a drůbež. Pozor však na chilli, které je zde hojně užíváno. Tradičním pokrmem je tzv. Soto Ayam, kuřecí polévka, sate kerang měkkýší kebab či perkedel, což je indonéský lívaneček.

Indonéské obyvatelstvo

Překvapí vás i místní obyvatelé, kteří jsou usměvaví a velmi přátelští. I díky nim je Indonésie oblíbeným cílem turistů, kteří zde nasávají pozitivní energii od místních. Ať už je to sluncem nebo oceánem, Indonésie vás v mnoha svých různých podobách okouzlí. Vyberte si proto ostrov, který byste rádi navštívili, vytipujte si levné letenky a vydejte se na cestu do Indonésie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup