Pokud plánujete výlet či dovolenou do Španělska a hledáte místa, která opravdu stojí za návštěvu, nevynechejte Rondu. Španělské město nacházející se v Andalusii, přibližně 100 km od Malagy. To, co zde uvidíte, totiž opravdu stojí za to. 

Zajímavá poloha

To, co vás na Rondě zaujme na první pohled, je její zajímavá poloha. Město se totiž rozléhá na dvou skalních masivech, které jsou odděleny hlubokou roklí, kterou protéká řeka Guadalevín. Celé město je obklopeno krásnými pásy hor, které vytváří nádherné panorama, a tedy i jedinečné pohledy do okolí. Ronda je častým cílem turistů i z toho důvodu, že se nachází blízko oblíbené destinace Costa del Sol.

Co navštívit?

Kromě toho, že musíte vidět Rondu s odstupem, abyste si užili její unikátní polohu a krásný most, stojí za to si toto město také projít a navštívit některé historické památky či se jen tak procházet divokou přírodou. Mezi nejznámější památky patří jistě býčí aréna Plaza de Torost a Nový most Puente Nuevo, který odděluje staré a nové město. Staré město La Ciudad si určitě prohlédněte. Najdete zde úzké uličky a klasickou arabskou architekturu a městskou strukturu, nechybí zde paláce, minarety, ale také staré Arabské lázně.

Plaza de Toros a lázně

Zajímavé je, že je Ronda považována za jednu z kolébek moderních býčích zápasů. Aréna v její nynější podobě byla otevřena v roce 1785. Střed je kruhový a lemován toskánskými sloupy, přičemž v hledišti je místo až pro 5000 diváků. Každoročně se tu však koná tradiční corrida gayesca ve stylu 18. století. Prohlédnout si zde však můžete také Arabské lázně, které byly postaveny již ve 13. stoletím, a to na místě ruin římských lázní. Patří mezi nejzachovalejší ve Španělsku a vy si tuto jedinečnou historickou památku můžete prohlédnout právě v Rondě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup