V dnešním druhém díle se dozvíte o tržištích, parcích a stezkách. Není se čemu divit, že je pořád o čem psát. Laval je nádherné město se spoustou možností. Hlavně je vhodné i pro děti.

Užijte si piknik na tržišti

Laval’s Place des Acacais a Place de la Tremoille je rájem dobrého jídla se stánky. Najdete zde mazlavé sýry, voňavé jahody, ale i třeba čerstvé ryby. Je to krásné místo na procházky. Zastavte se v řemeslné pekárně na náměstí, mají v nabídce výborné jahodové pečivo.

Jardin de la Perrine

Tento okouzlující park vedle hradu, je místem, kde najdete místo posledního odpočinku Rousseaua, stejně jako obrovské dětské hřiště, voliéru a kozy. Jsou zde nádherné výhledy na řeku a město. Dále i hodně míst, kde si můžete dát dobroty, které jste si koupili na trhu nebo zahrát fotbal.

Uvidíte také trosky plachetnice, která údajně patřila druhému nejslavnějšímu Lavalovu synovi – Alainovi Gerbaultovi. Byl to profesionální tenista, který se na počátku 20. století plavil kolem světa a usadil se na Tahiti, kde později zemřel na tropickou nemoc.

Dopřejte si své sýrové dny

Lactopole je bývalá sýrárna přeměněná na nepředvídatelnou svatyni pro všechny mléčné výrobky s mnoha artefakty z mléčného a sýrového průmyslu v průběhu staletí. K dispozici je také ochutnávka sýrů a sezení pro děti.

Tažná stezka podél řeky je ideální pro jízdu na kole

Jedná se o památkovou rezervaci vedoucí po řece Mayenne, až 85 km dlouhá stezka, která doslova vybízí k prozkoumání míst u řeky. Půjčte si kola nebo i dětské přívěsy. V Halte Fluviale na břehu řeky vám dají šikovnou mapu a terénního průvodce.

Trasy jsou bezpečné a lemované historickými památkami. Jsou tu také umístěné piknikové lavičky, kde si můžete chvíli odpočinout. Dejte si zmrzlinu pod širým nebem v kavárně vedle půjčovny. Tohoto výletu rozhodně nebudete litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup