Paříž je tak obsáhlá, že ji nejde obejít za jeden den. Zejména co se zážitků týče. Potěší nejen milovníky historie, kultury a památek, ale také bohémy. Samotní Francouzové mají oblíbené heslo, které vystihuje jejich život. V překladu jde o „toulání se po ulicích“. Tohle je ten nejlepší relax na světě…

Pařížské ulice totiž k samotnému toulání v zapadlých útulných uličkách vybízejí a kdo propukne kouzlu tohoto města, ten se bude do Paříže neustále vracet. Je to láska na celý život.

Kam tedy v Paříži za dobrým jídlem?

Vytříbená Francouzská kuchyně se nabízí na dvaceti pařížských obvodech s množstvím kvalitních restaurací a tradičních brasserií, kde je možné ochutnat místní speciality. Vyzkoušejte secesní restauraci Angelina, kam lidé chodí za nejlepší pařížskou čokoládou…

Nákupy, oblečení, kosmetika, parfémy a dárky

… tyto nezbytnosti každé ženy vyřešíte v okolí Opery v devátém pařížském obvodu, kde jsou i slavné obchodní domy Galeries Lafayette a Printemps. Butiky ve čtvrti Marais nebo v okolí kostela St. Germain. Ulice Rennes, George V., Avenue Montaigne Faubourg St. Honoré.

Kde se večer pobavíte?

Nebojte se, že byste se v tomto městě celou noc nudili. Paříž je město lásky. Nechybí jí však ani kluby, koncerty a další kulturní vyžití. Okolí Bastile, Quartier Latin, St. Germain nebo Montmartre. Je libo večerní projížďka po Seině s večeří a živou hudbou nebo návštěva proslulého Moulin Rouge? Vidět byste měli také Eiffelovu věž, ostrov Cité, Quartier Latin, Montmartre, pobřeží Seiny či tradiční prodavače knih nebo nedaleký zámek Versailles.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup