Pokud hledáte romantický ostrov se zajímavou historií, kde si užijete opravdu jedinečné atmosféry a nepotkáte žádného českého turistu, vydejte se na normandský ostrov Guernsey. Právě zde najdete tížený klid, nádhernou přírodu a zajímavé historické stopy. 

Guernsey

Tento normandský ostrov proslavil nejvíce film The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society, který sklidil poměrně velký úspěch a pojednává nejen o krásách tohoto ostrova, ale i o osudech lidí za 2. světové války. Guernsey je druhým největším z Normandských ostrovů. Nachází se v Lamanšském průlivu mezi pobřežím Francie a Británie. Dostanete se na něj z francouzské pevniny trajektem či lodí. Rozloha ostrova je jen 78 km čtverečních.

 

Jedinečná atmosféra

Na tomto ostrově naleznete tížený klid, zajímavou architekturu a život lidí zde jaksi plyne vlastním tempem. Nechybí zde totiž středověké kamenné hrady, divoká krása přírody, ale i romantické pláže. Jelikož se jedná o normandský ostrov, čekejte zde spíše divočejší přírodu a venkovské kouzlo. Svou atmosférou je velmi podobné části Cotswolds v Anglii. Nachází se zde hrad Cornet, kde ve vyhnanství žil Victor Hugo se svou rodinou. Napsal zde díla jako Bídníci či Dělníci moře. Významný byl ostrov i pro Augusta Renoira, který zachycoval krásy zdejší přírody na plátno.

Historie

Na ostrově naleznete mnohé stopy, které odkazují k 2. světové válce. Ostrovy, včetně sousedních Jersey, Alderney i Sark byly během druhé světové války okupovány Německem. To se podepsalo i na vzhledu ostrova. Narazíte zde totiž na různá opevnění a dělostřelecké baterie. Vidět je můžete na plážích. Proměněn byl ostrov na konci okupace v jakousi nedobytnou pevnost s ohyzdnými budovy. I ty však v rázu zdejší přírody vypadají opravdu jedinečně, i když zpravidla bizarně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup