Město, kde se nebudete mačkat, bez shonu a starostí. Jak by se vám tu líbila návštěva? Laval je známé, přesto o něm někdo neslyšel. Jak to? Nachází se v regionu Mayenne na severozápadě Francie a je současně i skrytým klenotem fantastického jídla, kultury, architektury a historie. Není divu, že si ho místní obyvatelé nechávají pro sebe. Jenže my ho pro vás objevili!

Kde se ubytovat?

Krásné hotely nabízí velké zahrady s bazény, spoustou trávy na běhání, ale může to být i velkolepé panské sídlo – velmi klidné, elegantní a vzdálené od Starého Města s památkami, co by kamenem dohodil. V takovém resortu už najdete skutečný luxus v podobě několika desítek pokojů včetně apartmánů, lázní, sauny a vířivky.

Restaurace jsou zážitkem

Zastavte se na oběd v restauraci ve stylu rolníků. Tato kuriózní kavárna vám poskytne útěchu vašemu hladovému žaludku ve formě chutných palačinek, je zasazená v srdci Starého Města. Všichni obyvatelé žijící v Lavalu milují děti a vy si tu v klidu vychutnáte bretaňský cider. Spoustu gurmánských restaurací zase z toho důvodu, že je tu příjemná a uvolněná atmosféra. Co zkusit netradiční jídlo jako chřest a sázená vejce? Dělají také výborné jehněčí kotlety, krémové místní sýry a to vše zapít šampaňským. Proč ne, jste přece na dovolené, tak si užívejte!

Navštivte zámek

Pochází z 11. století a určitě vzbudí zájem každého, včetně vašich zvídavých dětí. Udělejte si jednu z každodenních prohlídek s průvodcem, která vám umožní fantastické výhledy díky kruhové rozhledně – je vyrobená z původních dřevěných trámů. Poslechněte si příběhy, které se pojí k historii. Lákadlem je socha Ježíše oblečeného jako francouzského vojáka. Malby a sochy inspirované Rousseauem se budou líbit hlavně dětem. Muzeum Musee d’Art Naif et d’Art Singuliers, které se nachází na zámku, má nádherně podivnou a úžasnou sbírku děl inspirovaných jeho rodným stylem. Očekávejte dinosaury, výrazné barvy a zvláštní sochy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup