Hlavní město Itálie

koloseum
Foto: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Itálie je Řím, který leží ve střední části této země a jedná se o jedno z nejstarších měst v Evropě. Ve městě žije něco přes 2 700 000 obyvatel a jeho součástí je také samostatný stát Vatikán, který je sídlem papeže. K založení Říma došlo podle známé pověsti v roce 753 př.n.l. Samostatný Vatikánský stát pak vznikl roku 1929. Významnou událostí v dějinách hlavního města Itálie byly letní olympijské hry, které se zde konaly v roce 1960.

Řím je také významným místem pro filmaře. Na jeho území se nachází filmová studia Cinecittá, která vznikla v roce 1937 a patří k nejvýznamnějším filmovým a televizním studiím v celé Evropě. Rozsáhlý komplex byl místem natáčení několika tisíc filmů, včetně mnoha slavných snímků, které se promítaly po celém světě.

Městský stát Vatikán

Součástí hlavního města Itálie je také samostatný stát Vatikán. Jedná se o nejmenší stát na světě, jehož rozloha činí pouhých 44 hektarů. Nejvyšším představitelem Vatikánu je papež. Zajímavostí je, že Vatikán je jednou z několika málo zemí, které nejsou členy Organizace spojených národů (OSN).

Itálie a její historické a kulturní památky

Itálie je tou pravou zemí pro všechny milovníky památek. V zemi najdeme velké množství krásných pamětihodností, které stojí za návštěvu. Turisticky nejatraktivnějším místem v Itálii je určitě hlavní město Řím, který je plný nádherných kostelů a chrámů. Nejvýznamnější z nich je bazilika svatého Petra, která se nachází ve Vatikánu. Její výstavba probíhala v letech 1505 až 1666 a v současné době se jedná se o největší baziliku na světě. Další významnou památkou v Římě je Koloseum, které patří mezi nejdůležitější díla římské architektury a jedná se také o největší amfiteátr, který byl za dob římské říše postavený. K dalším známým místům v hlavním městě Itálie patří ještě např. Kapitol, Forum Romanum, Andělský hrad, Pantheon nebo Lateránská bazilika.

Dalším místem, které zaujme ty, co se zajímají o památky Itálie, je Florencie. Tam se nachází známá socha krále Davida od slavného Michelangela. Jen kousek od Florencie je pak město Pisa, které je proslulé svojí šikmou věží. K dalším zajímavým a krásným italským městům patří mimo jiné Neapol nebo Palermo a samozřejmě také Benátky, u kterých je lákavá hlavně možnost nechat se svézt na gondole.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup