Foto: www.freedigitalphotos.net
Foto: www.freedigitalphotos.net

Itálie je také proslulá výrobou kvalitních automobilů. Vyrábějí se zde oblíbené značky, jako je např. Ferrari, Fiat, Alfa Romeo, Lamborghini nebo Maserati.

Ferrari – slavná italská značka luxusních a sportovních automobilů. Vozy Ferrari jsou známé např. ze závodů Formule 1 a jiných automobilových soutěží. V současné době Ferrari sídlí v italském městě Maranello a je součástí velkého koncernu Fiat.

Fiat -obří italský automobilový koncern, který byl založen už v roce 1899. Dnes je automobilová společnost Fiat jednou z největších na světě a její roční obraty dosahují desítek miliard eur. Kromě automobilů společnost vyrábí i autobusy a další typy vozidel, zemědělské a stavební stroje nebo součástky.

Alfa Romeo – známý italský výrobce automobilů s dlouhou a slavnou historií, která sahá do roku 1910. Dnes je Alfa Romeo součástí koncernu Fiat.

Lamborghini – italský výrobce sportovních automobilů vysoké kvality. Společnost vznikla v roce 1962 a momentálně patří pod německou značku Audi.

Maserati – italská firma, vyrábějící luxusní sportovní a závodní auta. Společnost Maserati byla založena roku 1914 v italské Bologni a momentálně sídlí v městě Modena. Od roku 1990 je Maserati součástí automobilového koncernu Fiat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup