Sintra, tento zvláštní název patří městu v Portugalsku nacházející se přibližně 20 km od Lisabonu. Do Sintry si můžete zajet vlakem právě z Lisabonu. Historii města byste našli v 11. století. V Sintře leží maurský hrad, pěkná řádka paláců, zahrad a parků, které se nesou v duchu různých architektonických slohů. Nazývána bývá také jako „pohádkové město“. Zapsána je také na seznamu světového dědictví UNESCO.

Návštěva Sintry

Jste-li milovníky architektury, zámků a paláců, Sintru si na první pohled zamilujete. Stačí, když si zaletíte do Lisabonu a z něj se vydáte do Sintry. Po Sintře se můžete dopravovat pěšky, s pomocí autobusů či speciálních tuk tuků. Velmi si však rozmyslete, jaké zámky a paláce chcete vidět. Prohlídka jednoho totiž může zabrat i celý den. Nejedná se totiž pouze o  prohlídku paláce, ale také přilehlých parků, které jsou opravdu nádherné.

Památky v Sintře

Palácio Nacional da Pena

Dechberoucí palác, který je jednou z největších romatických staveb 19. století na světě. Dříve se zde nacházel klášter řádu sv. Jeronýma, který byl v polovině 18. století zničen zemětřesením. Později se z něj stal královský palác. Zajímavé je, že spolupracovníkem na vytváření okolního parku byl původně i český zahradní architekt Václav Cífka. Na prohlídku paláce a celé zahrady budete potřebovat minimálně jeden den. 

Quinta da Regaleira

Ne už tak obrovským, ale stejně dechberoucím je palác Quinta da Regaleira. V okolí se můžete kochat kaplí, velkým parkem, kde nechybí jezera, jeskyně, fontány a další zajímavé stavby. Mísí se zde prvky romantismu, gotické renesance i tzv. manuelského slohu. Dříve sloužil palác jako soukromá rezidence střídajících se majitelů. Po zaplacení vstupu si můžete projít vnitřek paláce i krásný park. Prohlídka vám zabere minimálně půl dne.

Castelo dos Mouros

Maurský hrad, který byl postaven Maury v 9. nebo 10 století a dnešní podobu dostal až ve století 19., kdy byl renovován v duchu romantického stylu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup