Portské víno, jedinečná atmosféra, skvělá francesinha, dechberoucí architektura, to vše jsou důvody, proč navštívit Porto. Město nacházející se na severu Portugalska. Do Porta si můžete zaletět celkem levně i z Prahy. Zpáteční letenku seženete kolem 3 000 Kč. Proč stojí za to vyrazit do Porta?

Portské víno

Porto je jednoznačně městem vína. Ochutnat zde můžete jedinečný druh vína, tedy portského. To se produkuje suché, polosuché, ale i bílé variantě. Jeho chuť si zamiluje. Je hutnější, voňavější a krásně zahřeje. Doporučujeme návštěvu jednoho ze sklepů, kterých je u řeky opravdu mnoho. Zaplatit si v nich můžete nejen prohlídku, ale také ochutnávku, která opravdu stojí za to. Není nad to nalít si sklenku kvalitního portského vína, nechat ho rozvonět a užívat si jeho jedinečnou chuť.

Za francesihnou!

Jste-li spíše objeviteli jídla než pití, měli byste se seznámit s typickým portským pokrmem, kterým je francesinha. Na první pohled se vám tento pokrm možná líbit nebude, ale až ho ochutnáte změníte názor. Jedná se o toustový chléb, mezi který jsou vloženy domácí klobásky, plátek vepřového masa a kousek šunky. Na toustový chléb se položí sýr, někdy také vajíčko. To vše je zalito pikantní pivní omáčkou, která dá celému pokrmu tu pravou chuť. Francesinha se podává s hranolky.

Překrásná architektura

Na první pohled si Porto zamilujete. Vládne tu totiž atmosféra zastaveného času. Okouzlí vás zdejší budovy a jejich atmosféra. Narazíte zde také většinou jen na přátelské osoby. Procházka tímto městem určitě stojí za to. Dopřejte si také v jedné z kaváren typickou portugalskou dobrotu. Silnou kávu a pastel de nata. Tato kombinace nakopne každého unaveného návštěvníka. Kochat se v Portu můžete jedinečnými kostely a nádražím. Jsou totiž ozdobeny pravými azulejos, modrými kachličkami, které tvoří příběhy a obrazy z historie. Modře vyhlížející kostel se vám jistě zaryje do paměti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup