portugalsko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Zatímco do některých bližších evropských zemí je cesta autem, případně autobusem po mnoho lidí přijatelnou alternativou, v případě Portugalska, které už je od České republiky poměrně daleko, je jednoznačně nejvýhodnější letecké spojení. Všechny ostatní způsoby dopravy jsou velmi zdlouhavé a tak se moc nevyplatí, nehledě na to, že přímá autobusová ani vlaková spojení mezi Českou republikou a Portugalskem ani nejsou. Drtivá většina turistů z Česka tak cestuje do Portugalska letecky. Jak dlouho trvá let do této země a jaké jsou konkrétní možnosti, pokud vysloveně nechceme využít leteckou přepravu?

Doprava do Portugalska letecky

Vzhledem k tomu, že Portugalsko je od ČR vzdáleno cca 2000 kilometrů, je letecká doprava nejlepší variantou. Nejen, že je nejrychlejší, ale zároveň je také mnohem levnější než cesta jinými dopravními prostředky. Doba letu je přibližně 3 a půl hodiny a kromě mezinárodního letiště v hlavním městě Lisabonu jsou další velká letiště také v Portu, na Madeiře a na ostrově Faro.

Doprava do Portugalska autem

Pokud se např. bojíme létat, můžeme se do Portugalska vydat vlastním autem. Taková cesta ale bude poměrně dlouhá a zabere přes 30 hodin, navíc musíme počítat s tím, že vydáme hodně peněz za dálniční poplatky v zemích, kterými budeme projíždět (Francie, Španělsko).

Doprava do Portugalska autobusem

Ještě méně pohodlná by byla cesta autobusem, nicméně žádný přímý spoj mezi Prahou a Lisabonem ani nejezdí. Pokud by se někdo chtěl do Portugalska dostat autobusem, musel by cestovat s přestupem, např. v Paříži nebo v jiném velkém evropském městě. Další možností by byla kombinace autobusového spojení s vlakovým.

Doprava do Portugalska vlakem

Tento způsob dopravy by asi využili jen skalní fanoušci vlaků a jedná se o mimořádně zdlouhavou cestu. Stejně jako u autobusů, i u vlaků platí, že přímé spojení mezi Českem a Portugalskem neexistuje a tak by bylo během cesty nutné přestupovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup