Madeira je hornatým ostrovem, který vás překvapí svou zeleností a rozmanitostí. Nachází se v subtropickém pásu a často je nazývána perlou Atlantského oceánu. Užijete si zde nejen jedinečných přírodních krás, ale také netradičních zážitků a jedinečné místní atmosféry. 

Květinový ostrov

I tak se někdy Madeiře přezdívá a to z jednoho jednoduchého důvodu, díky dostatku vláhy, příznivému klimatu a úrodné vulkanické půdě zde doslova bují stovky druhů květin, které sem byly dovozeny z celého světa. Obdivovat je zde můžete ve volné přírodě, na svazích a loukách, ale také v parcích a botanických zahradách, které jsou opravdu nádherné.

Přírodní bazén

Na Madeiře se můžete vykoupat také v tzv. přírodních bazénech, které jsou vytvořeny mezi skalami a nabízí klidné vykoupání s mořskou vodou.

Hlavní město a podmořský svět

Nezapomeňte ani na návštěvu hlavního města Funchal, která vám zaplní jeden den. Kochat se zde můžete tradiční architekturou, malými uličkami, lokálními trhy a ochutnat některý z tradičních pokrmů ve zdejší restauraci. Nezapomeňte navštívit katedrálu a projít se ulicí Rua de Santa Maria, která představuje galerii pod širým nebem. A až vás přestane bavit město, jednoduše se vydejte objevovat podmořský svět. Na Madeiře je dostatek míst, kde se můžete potápět a šnorchlovat. Jedinečným zážitkem je i potápění v akváriu Madeira Aquarium, která pro zájemce připravila potápění v obří nádrži spolu s žraloky, rejnoky a stovkou druhů ryb, přičemž vás za sklem mohou pozorovat vaši známí.

Projížďka v proutěných saních?

Na Madeiře můžete zažít i jedinečnou projížďku na proutěných saních. Do města Monte se dostanete lanovkou a zpět dolů můžete zvolit jízdu v proutěných saních, která je bezesporu vzrušujícím a jedinečným zážitkem. Saně ovládají dva řidiči se slamáky a regulují rychlost s pomocí speciálních bot s gumovými podrážkami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup