Jadran nabízí řadu důvodů, proč se sem vydat a to nejen v době hlavní letní sezóny. Jako jediná země poskytuje desítky čistých pláží, nad nimiž vlaje modrá vlajka. Ta symbolizuje splnění přísných kritérií a standardů týkajících se především péče o životní prostředí, ale též například čistoty vody, recyklace odpadů, dostupného bezbariérového přístupu a v neposlední řadě vybaveným zázemím pro návštěvníky. Chorvatsko vám umožní vychutnat si vodní sporty a hrátky na upravených písečných plážích i skaliscích. Řada pláží je oblázková až štěrkovitá s velkými kusy kamenů, které skýtají útočiště pro komfortní opalování.

Pláže Dubrovníku

Oblíbeným a častým cílem turistů bývá Dubrovník, kde seženete ubytování za super podmínek na last minute. Budete-li mít štěstí, najdete ubytovací kapacity v pěší dostupnosti od vyhlášených pláží. Soustřeďte se třeba na Dražicu, pláže Neptun nebo President. Poslední zmiňovaná kombinuje písečné plochy s oblázkovou a štěrkovou pokrývkou. Ten, kdo dává přednost ubytování v Chorvatsku na severu země, by se měl zaměřit na oblast okolo Puly a Medulinu. Zde zažijete odpočinek na pláži Valkane nebo Ambrela se skalisky a bohatým podvodním životem. Neméně známá a žádaná je Plaža Brioni slibující úchvatné pohledy na otevřené moře.

Vyměňte lenošení za turistiku

Jadran je plný kontrastů, což dokazuje i nejvyšší horský masiv Biokovo. Toto pohoří se pyšní skvělou viditelností na 250 kilometrů vzdálenou Itálii. Pohoří Biokovo doplňuje přírodní park s unikátní florou. Dosáhnete-li vrcholu pohoří Biokova, čeká vás návštěva kostelíčku Sv. Jure, který je zároveň nejvýše položenou památkou na celém Jadranu. Turistika v Chorvatsku slaví úspěch u všech ročníků, a pokud chcete také alespoň na chvíli vyměnit odpočinek na lehátku za pořádné dobrodružství, vyrazte zdolat třeba pohoří Velebit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup