dubrovnik
Foto: www.freedigitalphotos.net

Chorvatsko je pro mnoho Čechů nejoblíbenější zemí, kde každoročně tráví svoji dovolenou. Které oblasti v Chorvatsku patří k těm nejnavštěvovanějším?

Hvar – chorvatský ostrov, který se nachází u dalmátského pobřeží Jaderského moře. Patří k nejčastějším cílům turistů z celého světa a to i díky tomu, že leží v oblasti, která je nejslunečnější z celého Chorvatska. Hvar leží v mírném podnebí a tak jsou v něm velmi teplé léta a jen mírné zimy. Kromě příznivého počasí je Hvar oblíbený i díky mnoha kulturním a historickým památkám.

Rijeka – přístavní město, ležící v severní části Chorvatska. Jedná se se o třetí největší město a také největší přístav této země. Město se nachází v subtropickém podnebí, takže jsou zde velmi teplá a suchá léta, naopak zimy jsou více deštivé a spíše mírné. Rijeka je v Chorvatsku městem s rozvinutým průmyslem, ale koná se zde i mnoho kulturních akcí. Milovníci památek by určitě měli navštívit barokní chrám svatého Víta nebo Trsatský hrad.

Makarská riviéra – nesmírně populární lokalita, do které se každoročně sjíždějí turisté z celého světa. Jedná se o přibližně 60 km dlouhý pás na pobřeží Jaderského moře, který se vyznačuje teplým a slunečným podnebím a nádhernými plážemi. Součástí Makarské riviéry je celá řada oblíbených letovisek, kromě Makarské, která je centrem oblasti, je to např. Baška Voda, Gradac, Tučepi, Podgora nebo Brela.

Split – druhé největší chorvatské město a zároveň jeden z největších chorvatských přístavů. Split se nachází přímo u pobřeží Jaderského moře a je významným dopravním, kulturním i hospodářským centrem celé Dalmácie. Díky středomořskému podnebí je to také jedno z nejslunečnějších míst, kde můžeme trávit naši letní dovolenou. Kromě koupání je Split vhodným cílem i pro ty, co se zajímají o památky – mezi největší lákadla patří např. Diokleciánův palác, Národní náměstí nebo kostel sv. Františka. Město je také centrem kultury – je zde mnoho divadel a muzeí a pravidelně se ve Splitu konají různé festivaly.

Dubrovník – přístavní město, ležící v jižní části Chorvatska, patří mezi hlavní turistická centra této země. Díky mnoha historickým památkám byl Dubrovník v roce 1979 dokonce zapsán na seznam UNESCO. Kromě toho, že je oblíbenou turistickou destinací, je Dubrovník také hlavním městem chorvatské kultury – pořádá se zde velké množství významných akcí, z nichž za zmínku stojí především Dubrovnické letní hry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup