hotel
Foto: www.freedigitalphotos.net

Jednou věcí je výběr samotné lokality, druhou pak zvolení vhodného ubytování. Pokud se rozhodneme strávit naši dovolenou v Chorvatsku, máme na výběr z obrovského množství různých hotelů, penzionů, apartmánů nebo kempů. Záleží jen na nás, jestli dáme přednost luxusnímu pětihvězdičkovému hotelu, levnějšímu penzionu nebo méně pohodlnému kempu, který ale vyjde nejlevněji. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů ubytování v této zemi?

Hotely v Chorvatsku

Chorvatsko je vždy plné turistů a tak je zde velmi široká nabídka různých typů hotelů. České cestovní kanceláře nabízejí pestrý výběr ubytování v chorvatských hotelích, od těch nejlevnějších dvouhvězdičkových až po vysoce komfortní pětihvězdičkové hotely, určené nejnáročnějším klientům.

Apartmány v Chorvatsku

Velmi oblíbené jsou ale v posledních letech apartmány, kterým dává spousta lidí přednost před hotely. Výhodou samostatných apartmánů je ubytování v soukromí, mimo rušné prostředí velkého hotelu. Stejně jako hotely, tak i apartmány se označují hvězdičkami, které nám napoví, jak je apartmán vybavený. Oblíbené jsou zejména apartmány na plážích Jaderského moře, ale v posledních letech jsou hojně využívané i apartmány ve velkých chorvatských městech.

Kempy v Chorvatsku

Ubytování v kempu je určené hlavně těm, kteří chtějí utratit za svou dovolenou v Chorvatsku co nejméně a zároveň jim nevadí menší komfort. I mezi jednotlivými chorvatskými kempy jsou ale velké rozdíly a tak je třeba pečlivě vybírat. Celkově je na území Chorvatska více než 500 kempů, které mají kapacitu až 226 tisíc ubytovaných osob. V souvislosti s kempy je také třeba upozornit na to, že v Chorvatsku je přísně zakázáno stanovat ve volné přírodě, takže pokud chceme vyrazit do této země pod stan, je to možné pouze v některém z kempů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup