kuba-gastro
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Kuba je velmi krásnou zemí s příjemným počasím, překrásnými plážemi, nádhernou přírodou a unikátními historickými památkami. Ve světě se ale tato země nejvíce proslavila svým jedinečným rumem a doutníky. Kubánská kuchyně je každopádně velmi zajímavá, a pokud plánujete do této země cestu, určitě byste udělali chybu, kdybyste nevyzkoušeli některé místní speciality. Která kubánská jídla a nápoje patří k těm nejtypičtějším, jež by Vaší pozornosti neměli uniknout?

Oblíbená kubánská jídla

Protože je Kuba spíše chudou zemí, na jídelníčku jejích obyvatel převažují hlavně pokrmy obsahující rýži a fazole. Typickým kubánským jídlem je např. congri – směs černých fazolí s vařenou rýží. Hodně se tu používají i brambory, ale ne ty, co známé z české kuchyně, ale speciální sladké brambory batáty. Nesmírně oblíbené jsou na Kubě banány – z těch se tu dělá celá řada různých jídel, např. vynikající smažené banány, jež se podávají buď samotné, nebo jako příloha k masu.

Oblíbené kubánské nápoje

Z nápojů musíme samozřejmě hned na prvním místě zmínit kubánský rum, který je úplně jiný než ten český a je považován za jeden z nejlepších na světě. Rum se zde vyrábí z cukrové třtiny a melasy a je považován za kubánský národní nápoj. Hodně populární jsou tu i míchané nápoje jako např. Cuba Libre (rum s Coca-Colou) nebo Mojito, z nealkoholických nápojů se pak v Kubě pije především káva nebo různé ovocné šťávy, za zkoušku určitě stojí i nápoj z kokosových ořechů.

Kubánské doutníky

Sice se nejedná o jídlo ani pití, pravé kubánské doutníky ale rozhodně stojí za zmínku. Pokud Vám chutnají, tak při návštěvě Kuby určitě musíte vyzkoušet jejich proslulé doutníky, které jsou nejkvalitnější na světě. Každý rok se v této zemi ručně vyrobí až 500 milionů kusů tohoto artiklu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup