kuba-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Zatímco politický systém a celková chudoba patří mezi stinné stránky této krásné země, počasí a podnebí mají na Kubě mimořádně příznivé – koneckonců i díky tomu jsou zájezdy na Kubu tak oblíbené a svoji dovolenou zde každoročně tráví velké množství návštěvníků z celého světa. Kuba je součástí tropického podnebného pásu a tak na ní po celý rok panují příjemně vysoké teploty. Které měsíce v roce jsou na Kubě nejteplejší, kdy je naopak nejvíce chladno a v kterém období na Kubě nejčastěji prší?

Průměrné teploty na Kubě

Teplé počasí panuje na Kubě po celý rok, průměrná roční teplota je v této zemi cca 25 stupňů Celsia. Nejchladnějším měsícem v roce je na Kubě únor, kdy je ale v průměru stále celkem příjemných 22 stupňů, naopak nejteplejšími měsíci jsou – stejně jako u nás – červenec a srpen, kdy je v průměru kolem 30 stupňů.

Kdy na Kubě nejvíce prší?

Vzhledem k tropickému podnebí na Kubě nemají čtyři roční období jako u nás, ale pouze dvě – období sucha a období dešťů. Nejméně tu prší mezi listopadem až dubnem, naopak od května do října jsou srážky častější a vydatnější. Na druhou stranu ani období dešťů není nijak extrémní, většinou prší jen krátce a po menší přeháňce se obloha znovu vyjasní. Pokud se ale chcete dešti zcela vyhnout, lepší bude vydat se na Kubu mezi prosincem a březnem – i v těchto měsících jsou teploty příjemně vysoké, což platí i pro teplotu moře (to má v průměru 25 stupňů Celsia).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup