kypr-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Pokud ještě nejste rozhodnutí, kam se letos vydáte na Vaši dovolenou, zkuste pouvažovat právě o Kypru. Tento ostrovní stát patří mezi nejoblíbenější destinace a nabízí ideální podmínky na letní prázdniny nebo dovolenou u moře. Kromě odpočinku u moře je ale Kypr zajímavý i pro ty, co dávají přednost spíše poznávání památek a jiných zajímavých míst v cizích zemích. Které destinace patří na Kypru k těm nejžádanějším a která města nabízejí nejvíce historických pamětihodností?

Oblíbené kyperské destinace

Larnaka – oblíbené přístavní letovisko, jenž leží na jihovýchodním pobřeží této země. Kromě ideálních podmínek pro prázdniny u moře je v Larnace také spousta památek a ve městě je hlavní mezinárodní kyperské letiště. Mezi jeho partnerská města patří mimo jiné i Bratislava.

Famagusta – toto známé letovisko se nachází na východním pobřeží Kypru a díky své bohaté historii zaujme všechny, co mají rádi památky. Ve Famagustě je spousta luxusních hotelů a perfektní podmínky pro koupání v moři. Město nepatří pod Kyperskou, ale pod Severokyperskou tureckou republiku.

Protaras – jedna z nejnavštěvovanějších kyperských destinací, kterou si oblíbily zejména rodiny s dětmi. Protaras leží ve východní části ostrova a kromě koupání nabízí ideální podmínky i pro další vodní sporty, jako je potápění nebo windsurfing. Kromě krásných pláží je zde spousta kvalitních hotelů a velké množství restaurací, diskoték, barů atd. Tato oblast je tak skvělou volbou i pro ty, co mají zájem o destinaci s bohatým nočním životem.

Limassol – významná turistická destinace, ležící na úplném jihu Kypru. Jedná se o druhé největší kyperské město a také největší přístav. Kromě tureckého označení Limassol se můžeme setkat i s řeckým názvem Lemesos.

Památky na Kypru

Díky dlouhé a bohaté historii můžeme na území Kypru obdivovat i spousta historických památek. Spousta z nich je v hlavním městě Nikósii, z ostatních měst je na památky bohatá např. Famagusta, Limassol nebo Pafos. Za zmínku stojí také množství středověkých klášterů (např. Kykkos, Trooditissa nebo Machairas), středověké hrady, různá opevnění atd. Mnoho kyperských památek bylo zapsáno i na seznam světového dědictví UNESCO.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup