Indie je druhou nejlidnatější zemí světa a sedmou největší zemí na světě. Je opravdu velká a také jedinečná. V Indii se mísí kontrasty tradiční kultury a filozofie, modernosti, barev, chudých a bohatých, nádherných architektonických památek, ale i špinavých ulic. Indie je však zemí opravdu jedinečnou, kterou byste jako zkušení cestovatelé měli také navštívit.

Nové Dillí

Hlavní město Indie vás překvapí množstvím krásným paláců a zajímavých staveb. Určitě se zastavte u Červené pevnosti, která byla sídlem Velkých Mughalů. Zde bylo zpopelněno tělo Mahátmy Ghándího. Pocítíte zde zvláštní atmosféru a uvidíte nerezavějící železný sloup, kterého se nijak nedotkla koroze přes více než 1600 let. Nazývá se jako Kutub mínár. Dále můžete navštívit Růžové město či monumentální pevnost Ámbér.

Tádž Mahal

Jedinečná stavba, která je s Indií spojena jako krteček s Českou republikou. Bývá nazýván jako novodobý div svět, který je symbolem lásky sultána Šáhdžahána a jeho ženy Mumtáz Mahal. Procházet se můžete okolními zahradami, které jsou opravdu překrásné. Sem proudí turisté z celého světa, aby viděli tuto jedinečnou stavbu na vlastní oči.

Řeka Ganga

Největší řeka Indie, která je považována za posvátnou. Řeka totiž patří mezi védská božstva a bývá zobrazována jako říční bohyně v mýtických textech. Každý rok se zde obyvatelé Indie omývají, aby učinili rituální koupel pro očistu ducha a těla. Vidět Gangu je opravdu jedinečným zážitkem, možná ne tak naprosto příjemný, jelikož je řeka velmi znečištěná, ale opravu jedinečným. Do Gangy se totiž sype i popel z těl zemřelých lidí.

Skvělé jídlo

I když vám bude připadat Indie v mnoha částech opravdu špinavou, což často je, nenechte se odradit od zdejšího jídla, které je opravdu skvělé. Klasické kari s křupavým naanem, dhal, pečené kuře, jedinečné omáčky a směsi, Indie je královnou vůní a chutí a okouzlí vás všemocná vůně kardamonu, hřebíčku, skořice, kurkumy a koriandru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup