Z Paříže známe především monumentální Eiffelovu věž. Tím však krásy francouzské země nekončí. Rovněž nejde pouze o ráj zamilovaných, ale pobaví se zde také partičky na dámských nebo pánských jízdách. Co vše ještě Paříž nabízí?

Vítězný oblouk, věhlasná katedrála Notre Dame nebo Latinská čtvrť se Sorbonou

Pamatujete na francouzský seriál z prostředí mladých studentů, žijících ve Francii? Jmenoval se Škola života / La Vie devant nous a nenuceně mapoval veškeré krásy pařížského města. Invalidovna, Napoleonova hrobka nebo nejslavnější světové muzeum Louvre se slavnou Monou Lisou a mnoha dalšími uměními světoznámých jmen – to je nezbytnost vaší dovolenkové štace zde. Podle českých cestovních kanceláří se cestují ptají právě po Louvreu a zmiňované Eiffelovce.

Modernismus

Ač Louvre ukrývá staré, prostředí kolem něj včetně věhlasné skleněné pyramidy zeje modernismem. Nejinak je tomu v moderní čtvrti La Défense, která je plná gigantických skleněných staveb, kterým dominuje Grande Arche. No a nezapomeňme na morbidní turistický cíl, a sice po polské Osvětimi nejslavnější hřbitov na světě – takzvaný Pére Lachaise, kde odpočívá například Edith Piaf nebo Jim Morrison, který v Paříži skonal stále za nejasných okolností. Ale leží zde rovněž hrob Oscara Wildea, který je poset polibky z rudých rtěnek, ale také žvýkačkami. Nezapomeňme rovněž na nemálo státníků nebo vědců, politiků, právníků, a především filosofů.

Okoukaná Paříž tajemná

Ač z Paříže známe snad naprosto vše, a pokud ne z reality, tak alespoň ze školních učebnic, i přesto zůstává na mnoha místech tajemná. Každopádně její atmosféru nenapodobíte žádnou jinou metropolí a už jen proto je nutné, abyste ji nasáli vlastním tělem. Pokud vás nezajímá architektura a zamilované parčíky, pak si vás toto město dostane vynikajícím jídlem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup