Přemýšleli jste někdy o dovolené na Kypru? Tento středomořský ostrov vám má jistě co nabídnout. Na Kypru si na své přijdou milovníci středomořské gastronomie, historie, ale i krásných pláží a míst, která vás okouzlí. 

Výhodné lety

Skvělé je, že na Kypru seženete poměrně levné letenky, a to především z Berlína. Na Kypr se tak dostanete na jaře i do 2000 Kč se zpátečním letenek. To je opravdu skvělá cena.

Krásné pláže

Jestli máte pocit, že na vás na Kypru nečekají krásné pláže, tak to se mýlíte. Právě na Kypru najdete mnoho jedinečných pláží s azurově čistou vodou a krásnými skalisky. Vždyť právě kyperské pláže jsou často v Evropě vyhlašovány za jedny z nejkrásnějších. Pokud na Kypr vyrazíte na podzim, i v listopadu se zde můžete koupat.

Skvělé jídlo

I na Kypru můžete ochutnat tradiční mezze. Pokud jste zvyklí na jedno velké jídlo a dost, měli byste ochutnat zdejší mezze. Do středu stolu vám přinesou desítky malých mističek s nejrůznějšími dobrotami, které můžete postupně ochutnávat a dopřávat si různých zajímavých chutí. Mezze jsou opravdu skvělé, většinou obsahují olivy, pečivo, hummus, nakládanou zeleninu, pečené maso, saláty atd. Ochutnáte tak to nejlepší, co vám středomořská kuchyni nabízí. Nezapomeňte mezze zapít kvalitním kyperským vínem či pálenkou z hroznů, která se nazývá zivania. Ochutnáte další kus kyperské gastronomie a zamilujete se do Kypru ještě o něco více.

Trocha historie

I milovníci historie si na Kypru přijdou na své. Vyšlápněte si do pohoří Troodos a navštivte malované kostelíky a kláštery. Jedná se o opravdu jedinečnou podívanou. Najdete zde staré kláštery, ale i unikátní Byzantské muzeum. Některé ze zdejších budov jsou staré již 1000 let a mnoho z nich je zařazeno na seznamu UNESCO.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup