lanzarote
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Lanzarote leží ze všech Kanárských ostrovů nejvíce na severu a nachází se blízko Afriky – pouhých 118 km od pobřeží Maroka. Jedná se o ostrov sopečného původu, který byl poprvé osídlen již kolem roku 1100 př. Kr., kdy se na jeho území usadili Féničané. Stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech, tak i na Lanzarote panuje celoročně krásné a horké počasí s minimem srážek. Na ostrově se nachází kolem 90 pláží s nádherně čistou vodou, je tu ale i velmi pěkná příroda, takže Lanzarote je vhodnou destinací i pro milovníky turistiky.

Oblíbená letoviska na Lanzarote

Arrecife – jedná se o hlavní město ostrova Lanzarote. Arrecife je přístavním městem se spoustou obchodů, restaurací, barů nebo diskoték. Nechybějí zde samozřejmě ani pláže – konkrétně Playa del Cable s krásnými korálovými útesy.

Playa Blanca – další populární letoviskem, které bylo původně malou rybářskou vesnicí. Dnes je jeho součástí několik pláží, k těm nejhezčím patří např. Playa Dorada.

Puerto del Carmen – velké prázdninové středisko se nachází jen malý kousek od města Arrecife. Ubytovat se zde můžete jak v levnějších, tak i luxusních hotelích s maximálním komfortem.

Costa Teguise – luxusní letovisko, vhodné pro náročné klienty, surfaře nebo pro rodiny s dětmi. Jeho součástí je i aquapark a obrovské mořské akvárium.

Playa de los Pocillos – klidnější turistické středisko, nacházející se při východním pobřeží ostrova Lanzarote. Je ideální pro ty, kteří preferují spíše klidnější destinace, kde není tolik lidí, nebo pro rodiny s malými dětmi. Samozřejmě zde nechybí ani spousta obchodů, kde si můžete nakoupit různé suvenýry a další zboží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup