Flag_of_the_Canary_Islands.svg
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Kanárské ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu, kousek od severovýchodního pobřeží Afriky. Jedná se o souostroví, jež je složeno ze sedmi velkých ostrovů (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro) a několika malých ostrůvků. Název země si mnoho lidí spojí s kanárky, ale ve skutečnosti je jeho význam jiný – pochází z latinského slova canis, které v překladu do češtiny znamená pes (podle staré legendy byly totiž Kanárské ostrovy hlídány několika velkými psy).

 

Zajímavé je, že Kanárské ostrovy nemají jednu metropoli jako ostatní země, ale na pozici hlavního města se střídají hned dvě – Las Palmas de Gran Canaria a Santa Cruz de Tenerife. Celková rozloha ostrovů je 7 493 km², počet obyvatel je něco málo přes 2 000 000 lidí. Úředním jazykem je zde španělština, mezi obyvateli převládají Španělé a občané Kanárských ostrovů (celkem 86 %), zbylých 14 % tvoří ostatní národnosti, převážně lidé z Jižní Ameriky, Britové a Maročané.

 

Hlavní příjmy této země (až 80 %) tvoří turistický ruch – Kanárské ostrovy patří mezi sedm nejnavštěvovanějších zemí na světě. Rozvinuté je tu ale také zemědělství a velký význam má i rybolov. K osamostatnění a získání autonomního statutu Kanárských ostrovů došlo až 26. února roku 1983.

 

Přehled ostrovů

Tenerife – ostrov s největší rozlohou a největším počtem obyvatel, velmi oblíbený u turistů

Gran Canaria – druhý nejlidnatější ostrov s krásnou přírodou – je ze všech nejnavštěvovanější

Lanzarote – nejvýchodněji položený ostrov s nádhernou sopečnou krajinou

Fuerteventura – druhý největší ostrov, součást provincie Las Palmas

La Palma – menší ostrůvek sopečného původu

La Gomera – malý ostrůvek, vhodný zejména na pěší turistiku a procházky

El Hierro – nejmenší z ostrovů nemá ideální podmínky pro koupání a není tak moc navštěvovaný


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup