gran-canaria
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Ostrov Gran Canaria je nejnavštěvovanější, druhý nejlidnatější a třetí největší ze všech Kanárských ostrovů. Žije na něm více než 800 000 obyvatel a na mapě jej najdete mezi ostrovy Tenerife a Fuerteventura. Gran Canaria vznikl sopečnou činností – má tak hodně hornatý povrch a krásnou přírodu. Je vhodný nejen pro letní dovolenou u moře, ale jsou zde i vynikající podmínky pro různé druhy sportů – tenis, golf, vodní sporty, turistika, extrémní sporty atd. Na ostrově je kolem 150 pláží a spousta pěkných hotelů a dalších ubytovacích zařízení. Díky příznivému počasí, krásné přírodě a mnoha možnostem, jak relaxovat, je Gran Canaria jedno z nejoblíbenějších míst, kde lidé z celého světa tráví svoji dovolenou nebo prázdniny.

Hlavní město ostrova Gran Canaria

Las Palmas de Grand Canaria je nejen hlavním městem tohoto ostrova, ale také jednou ze dvou metropolí celých Kanárských ostrovů. Město je součástí provincie Las Palmas a žije v něm více než 380 000 obyvatel. Protože se zároveň jedná o největší město Kanárských ostrovů, je v něm spousta možností, jak trávit volný čas – nachází se tu velké množství restaurací, barů a kaváren, mnoho krásných památek nebo zajímavá muzea. Výhodou je i krásné a teplé počasí, které tu panuje po celý rok.

Oblíbená letoviska na Gran Canaria

K nejatraktivnějším turistickým letoviskům na ostrově Gran Canaria patří především Playa del Inglés (na jihu ostrova, nabízí nádherné pláže, luxusní hotely a spoustu možností, jak si užít zábavnou dovolenou) a Maspalomas (oblíbené letovisko s obrovskou písečnou pláží, vhodné pro všechny generace). Pro ty, co chtějí svoji dovolenou strávit aktivně a chtějí hodně sportovat, je skvělou volbou letovisko Puerto Rico, které je hodně oblíbené i u rodin s malými dětmi. Pokud naopak preferujete spíše klidnější lokalitu, mohlo by se Vám líbit v letovisku San Agustín. Z ostatních turistických středisek pak stojí za zmínku např. Puerto de Mogan, Playa Taurito nebo velký aquapark Aqualand Maspalomas se spoustou atrakcí pro malé i velké.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup