tenerife
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Kanárských ostrovů je celkem sedm, tím největším z nich je ostrov Tenerife, který má rozlohu 2034 km². Nachází se na pobřeží Afriky a žije na něm necelých 900 000 lidí. Tenerife se díky jeho příznivému klimatu a krásné přírodě říká také ostrov věčného jara. Je ideální nejen pro ty, kteří chtějí strávit celou dovolenou na pláži u moře, ale i pro milovníky přírody, kteří zde mohou navštívit např. obrovský národní park Teide nebo se podívat na horu Pico del Teide, jež je nejvyšší v celém Španělsku.

Hlavní město ostrova Tenerife

Hlavní městem ostrova je Santa Cruz de Tenerife, jenž je zároveň i metropolí celých Kanárských ostrovů. Nachází se zde mimo jiné sídlo vlády, parlamentu a několika ministerstev, pravidelně se zde koná také druhý nejvýznamnější světový karneval. Kousek od města leží oblíbená pláž Playa de Las Teresitas, která patří k nejnavštěvovanějším a je typická svým světlým, dozlatova zbarveným pískem.

Oblíbená letoviska na Tenerife

Tenerife patří k hlavním turistickým cílům a oblíbených letovisek je na něm velké množství. Více navštěvovaná je především jižní část tohoto ostrova, kde se nacházejí např. Playa de las Américas, Playa de la Arena, Los Cristianos, El Médano a spousta dalších, u západního pobřeží např. Puerto de Santiago. Na severním pobřeží pak stojí za zmínku Puerto de la Cruz, které navštěvují turisté z celého světa už více než 100 let. Ty, co se zajímají o památky, zaujme např. město San Cristóbal de la Laguna (na severu ostrova) nebo poutní místo Candelaria (v centrální části Kanárských ostrovů).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup