kanary-letenky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

U Kanárských ostrovů přichází v úvahu jediný způsob dopravy do této destinace a tou je cesta letadlem. Z pražského letiště Václava Havla létají na Kanárské ostrovy přímé linky, další možností je využít některé z blízkých zahraničních letišť – zvláště pro obyvatele jižní Moravy se může vyplatit let z Vídně, alternativou je ale i letiště v Bratislavě nebo některá německá letiště. Leteckých společností, které do této lokality pravidelně létají, je opravdu hodně, takže se vyplatí pečlivě vybírat, abyste za letenku zbytečně neplatili více, než musíte. Jednodušší to samozřejmě mají ti, kteří mají letenku již v ceně zájezdu.

Doba letu a letecké společnosti

Doba letu se může u různých společností mírně lišit, většinou je to ale necelých pět hodin. Tento čas se týká jen přímých letů, u leteckých spojení s mezipřistáním může cesta zabrat i 7 hodin a více. Pokud chcete letět z Prahy a bez přestupů, můžete využít nabídku společnosti Travel Service, která lety na Kanárské ostrovy zajišťuje prostřednictvím vlastní obchodní značky Smart Wings – jedná se o nízkonákladovou leteckou společnost, její ceny ale bohužel nepatří k těm nejnižším. Tyto přímé lety jsou vždy 1 x za týden, a sice na ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura a Lanzarote.

Cena letenek na Kanárské ostrovy

Mezi cenami letenek na Kanárské ostrovy jsou obrovské rozdíly a výsledná cena závisí na mnoha faktorech – na čase, kdy si letenku koupíte, na tom, z jakého letiště cestujete, s jakou leteckou společností atd. Pokud budete mít štěstí, můžete sehnat i mimořádně levné letenky do 2000 Kč, zvláště pokud Vám nevadí letět třeba z Vídně nebo jiného zahraničního letiště. Obecně levnější jsou letenky na Kanárské ostrovy od některých nízkonákladových leteckých společností, nevýhodou ale mnohdy bývá menší komfort letu a různé příplatky za nadměrná zavazadla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup